Udhëtim në Dubai dhe Abu Dhabi

4 netë / 5 ditë

Fibula Air Travel, ju ofron Udhëtim në Dubai dhe Abu Dhabi me shërbim fjejtje me mëngjes si dhe transportin Aeroport - Hotel - Aeroport.
 •  
  E vlefshme deri me 20 Prill
 •  
  4 netë / 5 ditë
 •  
  Bed & Breakfast
 •  
  Fluturim
 
+
 
nga € 599

 

Tipi i Dhomës
Shërbimi
Akomodimi
Çmimi prej
 
Double Room
Bed & Breakfast
4 netë
€ 599
Për person
Programi

Dita 1
Tiranë - Dubai
Paraqitja në Check in 2 orë para nisjes. Fluturimi Direkt Tiranë - Dubai. Nisja nga Tirana në orën 14:30 - Arritja në Dubai në orën 21:55 . Transferi me Autobus nga Aeroporti në Hotel. Sistemimi dhe Fjetje në Hotel.
Dita 2
 
Mëngjesi në Hotel. Një vizitë panoramike në Dubai ku vizitohen: Pallati e Sheikut të Dubait Mohammed Al-Maktum, lagja me e vjetër në Dubai Al Bastakiya, Hoteli me 7 yje Burj Al Arab, Qëndra Madinat Jumeirah, Palma e Jumeiras, Sheikh Zayed Road, Qëndra Mall of Emirates, ku mund të bëni ski në dëborë artificiale. Më pas i drejtohemi lagjes më luksoze të qytetit në Dubai Marina ku ndodhet klubi i yachteve të Dubait. Në fund, tek Kompleksi Downtown Dubai i cili përfshin: Kullën më të lartë në Botë Burj Khalifa, Qendra tregtare më madhe në botë Dubai Mall si dhe një nga shfaqjet më të bukura në qytetit Shatërvani Kërcimtar.
Opsionale
Shëtitje-
Xhiro në perëndim, rreth 2 orë me pije jo alkolike me Anije Catamaran në lagjen më luksoze të Dubait - në Dubai Marina. Zona me përqëndrimin më të madh te qiellgërvishtësave në Dubai. Me piknisje në Klubin e yachteve superluksoz të qytetit kjo xhiro ofron mundësinë të magjepseni nga deti me pamjet e Dubai Marinës dhe një pjesë të ishullit artificial Palm Jumeirah.
Opsionale
Shëtitje-
(Opsionale), Darkë me pamje nga shfaqja më e bukur në qytet - Shatërvani Kërcimtar në Downtown Dubai. 4 Set menu + 1 pije te përfshirë (ujë ose pije freskuese) bashkë me transferin nga Hoteli. Kthimi dhe Fjetje në Hotel.
Dita 3
-
Mëngjesi në Hotel.
Opsionale
Shëtitje-
Ngjitje në Ndërtesën më të lartë në botë - Burj Khalifa. Mbasdite, nisja në drejtim të Dunave ku shoferi i specializuar i shkretëtirave do ju bëjë një tur në shkretëtirë me fuoristradë. Mundësi për të bërë një foto me gamile dhe me kostumet tradicionale Arabe. Përfshirë në çmim: Darkë me Zgarë Barbeque në ambjentet karakteristike dhe tradicionale arabe në shoqërinë e kërcimtareve dhe tingujve të bukur të muzikës orientale. Kthimi dhe Fjetje në Hotel.
Dita 4
-
Mëngjesi në Hotel. Vizitë në Abu Dhabi me autobus. Vizitë panoramike e të gjitha pikave interesante të qytetit, si Xhamia e Sheikut Zayed, Poli Flamurit, Fshati Heritage, Ishulli Yas (me pistën e Garave Formula 1, Parku Ferrari,etj). Kthimi në Dubai.
Opsionale
Shëtitje-
Bilete hyrje për tek Dubai Frame. Eksperienca në këtë kompleks fillon me informimin mbi historine e qytetit, të tashmes së tij duke pasur nje panoramike të pjesës së re dhe të vjeter të Dubait dhe mbaron me të ardhmen e qytetit-mrekulli. Fjetje në Hotel.
Dita 5
Dubai - Tiranë
Mëngjesi në Hotel. Transferi në Aeroportin e Dubait. Fluturimi direkt Dubai - Tiranë . Nisja nga Dubai në orën 09:35 - Arritja në Tiranë 13:30.
Në çmim përfshihet

 • Fluturimin për në Dubai
 • Transferi nga Aeroporti në Hotel dhe anasjelltas
 • Akomodimi në Hotel në Dubai
 • Mëngjeset në Hotel
 • Shëtitjet me Autobus sipas Programit
 • Shoqërues në shqip gjatë gjithë udhëtimit
 • Guida vendase në disa Shëtitje
Në çmim nuk përfshihet

 • Viza hyrëse për në Dubai € 100
 • Xhiro me Anije Catamaran në Dubai Marina me transfer - €42
 • Darke 4 Set menu + 1 pije me Pamje nga Shfaqja me Shatervani - €37
 • Ngjitje në Ndërtesën më të lartë Burj Khalifa me transfer - €55
 • Biletë hyrje tek Dubai Frame me transfertë - €47
 • Shëtitje dhe Darkë Safari në Shkretëtirë me transfer - €47

Shënime:

 • Çmimet janë për person dhe janë të vlefshme kur udhëtojnë të paktën dy persona
 • Pagesa është e detyrueshme në Euro
 • Ky udhëtim kërkon një pasaportë biometrike të vlefshme minimum prej 6 muajsh nga data e udhëtimit
 • Për të hyrë në Republikën e United Arab Emirates duhet të keni një certifikatë për vaksinën minimum prej 14 ditë nga doza e dytë para hyrjes në vend, testi PCR (jo më i vjetër se 72 orë) Të gjitha certifikatat e përmendura janë të vlefshme për personat më të vjetër se 6 vjet.
 • Nuk lejohet hyrja në xhami për Femrat që nuk plotësojnë kushtet për një veshje të përshtatme si mëposhtë: 1. Krahët dhe Këmbët e mbuluar me copë jo-transparente. 2. Mbulimi i Flokëve me një shami jo-transparente.
 • E rëndësishme: 100% pagesë e detyrueshme për rezervimin, dhe nëse rezervimi anulohet, paguhen 100% penallti.
 • Vlejnë kushtet e përgjithshme të udhëtimit të Fibula Air Travel